Bakanlığımız,gerek birbirimizle iletişim kurabileceğimiz gerekse de sayın bakanımıza direkt sorunlarımızı,öneri ve görüşlerimizi iletebileceğimiz yeni bir projeyi hayata geçirdi. www.sbn.gov.tr adresinden ulaşılabilen siteyle ilgili sayın bakanımızın mesajı şöyle…

www.sbn.gov.tr

Sevgili çalışma arkadaşlarım,

Tüm yenilikleri birlikte hayata geçirdiğimiz, iyi niyetten sonuca ulaşan sağlık hizmeti yolculuğunda hep beraberiz.

Biz sağlık çalışanları, çok geniş bir aileyiz. Ailemizin, huzurlu ve mutlu olması için sorumluluğumuzun bilinciyle, yoğun bir akıl ve gönül mesaisi yürütüyoruz. Sağlıkta Dönüşüm Programımız bu mesainin bir ürünüdür. Birlikte başardıklarımızla iftihar edebiliriz.

Hep birlikte halkımıza en iyi sağlık hizmetini götürebilmek için çalışıyoruz. Emeğinin karşılığını alan, yeterli altyapıya sahip birimlerde çalışan; kısacası yaptığı işten memnun olan bir sağlık çalışanı hem sosyal yaşamda, hem de iş yaşamında daha mutlu ve verimli olacaktır. Bu yüzden tabii olarak tüm sağlık çalışanlarının mutluluğuna odaklanıyoruz. Bu mutluluğu tesis etmenin önemli yollarından birinin de birbirimizle sağlıklı ve etkili iletişim kurmak olduğuna inanıyoruz.

Sizlerle bir araya geldiğimiz her ortamda farkına vardım ki kesintisiz, aracısız iletişimde bulunduğumuz zaman birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Bu fikirden hareketle teknolojiden de faydalanarak, sizlerle doğrudan, etkin iletişim kurabileceğimiz Sağlıkta Buluşma Noktası (SBN) projesinin hayata geçirilmesini istedim.

Projemize üye olduğunuzda meslektaşlarınızla haberleşebilecek; başarı hikâyelerinizi paylaşabilecek; öneri, talep ve görüşlerinizi başta şahsıma olmak üzere ilgili tüm kişilere iletebileceksiniz. Ayrıca Türkiye’de ve dünyada sağlık konusundaki gündemi buradan takip edebileceksiniz. “Sağlıkta Buluşma Noktası” sitesini tasarlarken hepimizin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurduk, bunu katkılarınızla daha da zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

Sağlıkta Buluşma Noktamız olan web sitemizin arkasında güçlü bir ekip var. Bu ekip hepimizin ihtiyaçlarına ve taleplerine en kısa sürede cevap verebilmek için çalışacak.
Karşılıklı, kesintisiz ve açık iletişimin bir değer oluşturacağına inanıyorum. Sizlerden de bu inanca ortak olmanızı bekliyorum. Sağlıkta Buluşma Noktamızın amacına ulaşması için sizlerin katılımını çok gerekli buluyorum.

Tüm iletileriniz, ekibimizce dikkatle değerlendirilecektir. Ben de konunun yakın takipçisi olacağım.

Sağlıkta Buluşma Noktamızda görüşmek üzere 14 Mart Tıp Bayramınızı kutlar, hepinize sağlık ve afiyet temenni ederim.

Prof.Dr.Recep AKDAĞ
Sağlık Bakanı

2 Comments for this entry

  • ömer yıldırım diyor ki:

    sayın bakanım bizlere böyle bir fırsat verdiğiniz için saygılarımı sunarım.ben d.bakır ili ergani devlet hastanesinde sağlık memuru olarak çalışmaktayım.tüm pansumanlar her türlü dikiş kırığı alçıya alma tırnak çekimi,burundan yabancı cisim çıkartma,kulaktan yabancı cisim çıkartma,göz lavajı,tüm enjeksiyonlar,sonda takma ve servisteki hastaların pansumanlarını yapmakla görevliyiz.oysa mevzuatta bizlrin bu görevlerden bazılarına yetkimizyoktur.enjeksiyonlarda bayan hastalarda hergün sorun yaşanmaktadır.bizim yaptığımız her cerrahi işlem acil doktorlarına performans puanı olarak yansımaktadır.lütfen bz sağlıkmemurlarının(toplum sağlığı)yeni görev tanımı ve sorumluluklarımzı belirtirseniz çok mutlu oluruz.hastanede tüm personelin dinlenme odaları olduğu halde bizim yok.serviste erkek hemşireler çalıştığı halde orda yatan hastaların pansumanları ve sondalarını biz çıkıp yapıyoruz.kısacası bir temizlik elemanı kadar kıymetimiz yok.ama özellikle belli bir görev tanımımız olmadığı için doğum hariç her işte çalıştırılıyoruz.oysaki laborantlar,anestezi teknisyenleri,radyoloji teknisyenleri,attler sağlık memuru sayıldığı halde görevleri dışında çalıştırılmıyor.mağduriyetimizi giderirseniz çok seviniriz. doktorlar sadece muayen edip ilaç yazıyorlr.vatandaşla direk biz muhatap olduğumuz için çoksorun yaşıyoruz.mağduriyetimizi giderirseniz çok sevinirim.saygılarımla

  • ebru diyor ki:

    sayın bakanım;4 nisan 2011 tarihi itibari ile kadrolu olarak ilk görev yeri atamamı dr.zekai tahir burak kadın doğum sağlığı hastanesin de sürdürmekteyim.asaletimin 1 yılda tamamlanması gerekirken daha kadromu almamaktayım.benden sonraki personel arkadaşlarımın aday memurluğunun eğitimleri önümüzde ki hafta başlıcağının bildirisi verilmiştir.benim ise o kadar idari kat görevlilerimize asaletim için diretmeme rağmen bu kadar geç olmasını anlamlandıramamaktayım.bu konu ile ilgili olarak memur görevlisi ile görüştüm ve bana lise çıkışlı olduğum için uzatıldığını ve başka hastane de eğitim alıcağımı aynı zaman da kendi hastanem de ön lisans ve lisans üstü olan personellerin eğitimi olucağı söylendi.bu durama bi anlam getirememekteyim.başka hastene de eğitim görebilirim bu çok sorun değil ama neden bu kadar geç asaletim uzadı.bu haksızlık değil de nedir?2 yıl oldu soruyorum neden ben bu haksızlığa maruz kaldım.mağdur olduğumu belirtmek istiyorum.sayğılarımla..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir